کفپوش پی وی سی PVC

کفپوش پی وی سی PVC

کفپوش پی وی سی PVC

تعدادی از نکات قابل توجه در خرید کفپوش پی وی سی PVC

نصب کفپوش پی وی سی PVC اغلب نیازمند چسب است.چسب استفاده شده چسب صنعتی ۸۸۸۸ یا چسب خمیری در صورت لزوم می باشد و بسیار قوی است ولی قبل از آن لازم است حتما زیر سازی صورت بگیرد( البته از چسب خمیری قوی هم می‌توان استفاده کرد)

زیر سازی لازم در کفپوش پی وی سی PVC که به آن ماستیک می گویند بوسیله سیمان و چسب چوب حتما باید انجام شود. زیرا سطح کاملا باید یک دست و آماده برای نصب شود.در نصب کفپوش پی وی سی PVCحتما از نصاب کمک بگیرید تا به شیوه ای زیبا بتواند تایل ها را کنار هم بچیند.اجازه بدهید بعد از نصب کفپوش پی وی سی PVC مدتی چسب روی کار خشک شود و تایل ها را دست نزده و تکان ندهید.(تا یک روز)برای تمیز کردن از طی نمدار استفاده کنید و به راحتی هر لکی را از روی کفپوش پی وی سی pvc پاک کنید .

مزایای کفپوش پی وی سی PVC

تنوع در رنگ و طرح‌های محصولات موجود در بازار
بافت و ساختار نرم، انعطاف پذیر و راحت به عنوان کفپوش انتخابی
قابلیت کاربرد در انواع فضاهای مسکونی، تجاری، اداری، بیمارستان‌ها و هتل‌ها
دارا بودن خاصیت عایق صوتی و حرارتی و رطوبتی
سهولت در نظافت
سهولت در ترمیم و تعمیر در صورت نیاز
جابه‌جایی آسان و اجرای سریع

مزایای کفپوش پی وی سی PVC

کفپوش پی وی سی PVC یک محصول قابل بازیافت 100 درصدی است که برای تولید آن نیاز به حداقل انرژی و منابع طبیعی دارد. PVC از نمک سنگ و روغن خام ساخته می شود که هر دو به راحتی در دسترس قرار دارد. این محصول در برابر حریق مقاوم است و از دوام بسیار بالایی برخوردار است. یکی از مزیت های مهم این محصول قابلیت تعویض یا تعمیر آن در صورت بروز خرابی و مشکل است. در صورت آسیب دیدگی می توان ورق، رول یا تایل مورد نظر را با نوع جدیدی از آن جایگزین کرد. خاصیت ضد آب بودن کفپوش پی وی سی PVC امکان استفاده از آن در محیط های مرطوب را فراهم کرده است. این محصول به راحتی نصب و اجرا می شود. هزینه تعمیر و نگه داری بالایی ندارد و به راحتی تمیز می شود. از آن جایی که کفپوش پی وی سی PVC در برابر اشعه های مضر خورشید مقاوم است، در صورتی که از آن برای محیط باز نیز استفاده شود دچار رنگ پریدگی نمی شود .

انواع لایه‌های تشکیل دهنده کفپوش پی وی سی PVC چیست؟

کفپوش‌ پی وی سی PVC از چند لایه تشکیل شده‌اند. این لایه‌ها عبارتند از:

لایه پوششی و یا رویه کفپوش پی وی سی PVC

این لایه بی‌رنگ اما شفاف است و مقاومت زیادی در برابر خراش دارد. هرچه ضخامت این آن بیشتر باشد، در مقابل تردد و رفت و آمد کمتر آسیب می‌بیند. اما در نهایت باید گفت ضخامت آن با میکرون‌متر انداره‌گیری می‌گردد.

لایه دکور یا روکش پی وی سی PVC

این لایه که در اصطلاح به لایه روکش شهرت دارد، همان لایه‌ای است که با طرح چوب و یا رنگ‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد.

لایه اصلی کفپوش پی وی سی PVC

این لایه وزن و فشار حاصل از رفت و آمد را تحمل می‌کند. جنس این لایه از PVC نرم و منعطف ساخته شده و در واقع ضخامت کفپوش پی وی سی PVC توسط این قسمت تعیین می‌گردد .

قیمت کفپوش پی وی سی PVC

مزیت اصلی کفپوش پی وی سی PVC این است که آنها نسبت به انواع دیگر کفپوش‌ها ارزان هستند و استفاده از این کفپوش از نظر قیمتی نسبت به محصولات مشابه بسیار مقرون به صرفه است.کفپوش بخش بزرگی از خانه شما است، بنابراین مطمئن شوید که در انتخاب خود درست عمل کرده اید. کفپوشها دارای طرحها و مدلهای مختلفی همچون کفپوش طرح دار هندسی، کفپوش طرح پارکت، کفپوش تایل، کفپوش رولی و کفپوش طرح چوب هستند.

کاربرد کفپوش پی وی سی

کفپوش پی وی سی PVCدر دو نوع کفپوش پی وی سی PVC تایل و کفپوش PVC رول در بازار یافت می شود . کفپوش در ابعاد مستطیلی تقریباً در ابعاد ۱۵ سانتیمتر عرض و ۹۰ سانتیمتر طول در بازار موجود می‌باشد. کفپوش‌ها دارای ضخامت ۲ و ۳۳ میلیمتر بوده و به دلیل تقاضای بالا، اکثراً با طرح چوب مشابه پارکت تولید و به بازار عرضه می‌شود. تنها تفاوت کفپوش پی وی سیPVC عاجدار و ساده در قسمت لایه دکوراتیو آن می‌باشد که در کفپوش‌های عاجدار برجستگی‌های بسیار کوچکی بر روی سطح احساس می‌شود. کاربرد آن صرفاً جهت جلوگیری از سر خوردن و جابه‌جا شدن فرش بر روی آن می‌گردد.

نظرات برای این پست بسته شده است.