تسمه نقاله لاستیکی

تسمه نقاله لاستیکی

تسمه نقاله لاستیکی

تسمه نقاله لاستیکی گروه صنعتی تسمه نقاله امیریان از ترکیب لایه های لاستیک، نخ بافته شده مقاوم به کشش تولید می شوند . لاستیک استفاده شده در تسمه نقاله لاستیکی از ترکیبات شیمیایی و مشتقات نفتی بوده و به همین دلیل از این طیف نوارهای نقاله نمی توان در صنایع بهداشتی و غذایی استفاده کرد ولی در عوض مقاومت بسیار بالای لاستیک استفاده شده در تسمه نقاله لاستیکی ، آنها را برای صنایع سنگین همانند کارخانجات و معادن سنگ ، سیمان ، ذغال سنگ، آجر، خطوط پرداخت و تولید قطعات فلزی و … پرکاربرد کرده است.

شناخت تسمه نقاله لاستيکی

تسمه نقاله لاستيکی یا Rubber Conveyor Belt (منجيد دار)، از سه قسمت اصلی رویه، منجید و روکش زیرین تشکیل یافته است. هر یک از این سه قسمت وظیفه و کاری بعهده دارد.

ضخامت تسمه نقاله لاستیکی

تسمه نقاله لاستیکی همانند تمامی انواع تسمه های نقاله دارای ضخامت های مختلفی است که با بالا رفتن ضخامت تعداد لایه های نخ و لاستیک این تسمه ها بیشتر شده و طبیعتاً آنها را در برابر سایش و کشش مقاوم تر می کند.

اتصال دوسر تسمه نقاله لاستیکی میتواند بصورت آپارات سرد و آپارات گرم باشد. در آپارات سرد که روش ارزانتری میباشد بعد از لایه برداری دوسر نوار اتصال بوسیله چسب آپارات سرد صورت میگیرد، برای تسمه هایی با طول بیشتر و برای تحمل کار سنگینتر از آپارات گرم استفاده میشود. اتصال دوسر تسمه نقاله در روش آپارات گرم به جهت استفاده از پرس حرارتی و پخت دوسر تسمه نقاله لاستیکی به همراه چسب مخصوص آپارات گرم و مواد خام لاستیکی از استحکام بیشتری برخوردار میباشد .

ساختار تسمه نقاله لاستیکی

منجید چند لایه باعث افزایش EP
پوشش لاستیکی بالایی
پوشش لاستیکی پایینی

کاربرد تسمه نقاله لاستیکی

سیمان و بتن
ماسه و شن و صنعت سنگ
معادن سنگ گچ و خاک رس و آهک
نیروگاه ها و کارخانه های بازیافت و زباله سوزی
کارخانه های تولید مواد معدنی و غیره

انواع تسمه نقاله لاستیکی

تسمه نقاله لاستیکی DGA-T1
تسمه نقاله لاستیکی DGA-T2

نظرات برای این پست بسته شده است.