کانوایر نسوز

کانوایر نسوز

کانوایر نسوز

در خطوط نقاله صنعتی گاهی لازم است که محصول مورد نظر طی پروسه ای در معرض حرارت بالا قرار گیرد که این حرارت ممکن است در جهت خشک کردن، پخت، فرآوری و یا حتی جهت فرم دهی و انعطاف پذیری محصول انجام گیرد. از این رو میتوان از کانوایر نسوز , تسمه توری PTFE (تفلونی)، تسمه فیوزینگ و تسمه توری فلزی (آهن، گالوانیزه یا استیل) بعنوان تسمه نسوز یا مقاوم به حرارت نام برد. کانوایر نسوز دارای ویژگیهای متفاوتی هستند که هرکدام به تناسب محیط و محصولی که با آن سروکار دارند قابل استفاده میباشند.

کانوایر نسوز مقاوم به حرارتهای بالای غیر مستقیم محیطی می باشند .کانوایر نسوز برای خطوطی که با کوره و یا اجسام داغ سروکار دارند مناسب می باشد. پوشش تفلونی کانوایر نسوز را در مقابل دمای زیرصفر تا 70- درجه سانتیگراد تا 250 درجه سانتیگراد مقاومت می کند. از معمول ترین کاربردهای کانوایر نسوز میتوان به خطوط خشک کن مواد مختلف اشاره کرد و به دلیل بهداشتی بودن این توری و سازگاری آن با مواد غذایی ، مناسب برای خطوط شستشو و خشک کن میوه و سبزیجات می باشد.

لایه تفلونی کانوایر نسوز در مقابل حرارت از دمای زیر صفر الی 300 درجه سانتی گراد مقاوم بوده و بیشتر در خطوط خشک کن مواد مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. تسمه های نسوز بهداشتی بوده و برای خطوط شست و شو و خشک کن میوه و سبزیجات مناسب است. تسمه های نسوز با پوشش تفلونی با مش های 2*2 یا 4*4 تولید می گردد. لبه تسمه های نسوز برای جلوگیری از ساییدگی با استفاده از نوار پرس شده و باعث محافظت کناره های تسمه در برابر ضربه و پاره شدن و ساییدگی می گردد. نحوه اتصال کانوایر نسوز با یکدیگر به صورت زیپی می باشد.

نظرات برای این پست بسته شده است.