تسمه نقاله نسوز

تولید تسمه نقاله نسوز

تولید تسمه نقاله نسوز

یکی از مهمترین زیر مجموعه های تسمه های نوار نقاله ، تسمه نقاله نسوز ، تولید تسمه PTFE ، تسمه نقاله توری نسوز بوده که وظیفه آن انتقال مواد حمل شونده در دمای بالا می باشد تسمه نقاله نسوز دارای مقاومت عالی در برابر حرارت غیر مستقیم بوده و برای انواع کوره ها و یا مواد داغ مناسب می باشد در واقع تسمه نقاله نسوز یا  یا تسمه PTFE به دلیل وجود لایه از الیاف تفلونی یا PTFE دارای قابلیت کارکرد در دمای بالا را دارد. بنابراین تسمه های نسوز دارای قابلیت کارکرد در دمای کاری ۰ الی ۳۰۰ درجه سانتی گراد بوده و در انواع کوره ها و خشک کن های مواد مختلف مورد استفاده قرار می گیرد.به دلیل اینکه تسمه نقاله نسوز بهداشتی می باشد از آن می توان در انواع خطوط شستشو و خشک کن میوه ها، سبزیجات، مواد غذایی استفاده می شود تسمه نقاله نسوز(PTFE) به واسطه لایه تفلونی که الیاف تسمه نقاله نسوز را پوشش میدهد ، مقاوم در برابر حرارت های بالا میباشد که بسته به نوع کارکرد و محل مورد مصرف دارای انواع گوناگون است از کاربردهای تسمه نقاله نسوز در انواع خطوط خشک کن بهداشتی و صنایع شکلات و نان و شیرینی میباشد

فروش تسمه نقاله نسوز دسته سوم که معروف به تسمه فیوزینگ می باشد ساختاری شبیه به کاغذهای نسوز دارد با این تفاوت که این تسمه در لایه میانی خود یک لایه نخ بافته شده از الیاف مقاوم به حرارت و کشش دارد که باعث استحکام تسمه و قدرت کششی در طول و عرض تسمه می شود. دو سطح بالایی و پایینی تسمه پوشیده شده از نوعی تفلون به نام ptfe میباشد که معمولا مشکی یا کرم رنگ و دارای سطحی صیقلی میباشد. تسمه فیوزینگ به لحاظ نوع متریال بکار رفته در آن، سازگار با مواد غذایی و بهداشتی بوده و قابلیت تحمل حرارت غیر مستقیم تا 250 درجه سانتیگراد را دارد. این تسمه در بسیاری از دستگاه های چاپ و دوخت و برگردان پارچه، نگینکاری، چاپ سلفون و وکیوم کاربرد دارد. تسمه فیوزینگ قابل برش و سایزبندی در عرض و طول دلخواه و بر اساس سفارش می باشد. اتصال دو سر این تسمه نیز بوسیله فیلم و پرس حرارتی میباشد.

تولید لبه تسمه نقاله های نسوز برای جلوگیری از ساییدگی با استفاده از نوار پرس شده و باعث محافظت کناره های تسمه نقاله  در برابر ضربه و پاره شدن و ساییدگی تسمه می گردد. نحوه اتصال تسمه های نسوز با یکدیگر به صورت زیپی می باشد. زیپ تسمه ها از جنس تفلون بوده و دارای مقاومت و ضخامت بالایی می باشد. زیپ تفلونی با استفاده از نخ های مقاوم در برابر حرارت و کشش بروی لبه ها دوخته می گردد. بعد از قرار گرفتن تسمه های نسوز روی یکدیگر پیم از داخل زیپ عبور کرده و تسمه های نسوز توری به یکدیگر متصل می شوند.

نظرات برای این پست بسته شده است.