تسمه نقاله برزنتی

تسمه نقاله برزنتی

تسمه نقاله برزنتی

تسمه برزنتی به دو صورت مختلف کار می کند:

۱- تسمه برزنتی جهت انتقال نیرو
۲- تسمه برزنتی برای حمل مواد یا به صورت نوار نقاله

تسمه برزنتی هم به صورت عمودی که به آن آسانسوری نیز گفته می شود و هم به صورت افقی کار می کند.قاشقک برای حمل مواد به برزنت یا زنجیر و یا نوار نقاله با پیچ مخصوص نصب می شود و در صنایع: آرد، برنج، گندم، دانه های روغنی و…به کار گرفته می شود.تسمه برزنتی از عرض ۱ اینچ ( ۲۵ میلیمتر ) تا عرض های بالاتر در صنایع غذایی و روغنی استفاده می شود.معمولا” تسمه برزنتی با اینچ و سپس تعداد لایه های منجید شناخته می شود به عنوان مثال ۳×۴ که شماره اول عرض آن یعنی ۳ اینچ و شماره دوم یعنی ۴ تعداد لایه منجید آن می باشد.

تسمه برزنتی یا نوار نقاله برزنتی در دو گروه شناخته می شود:

۱- برزنتی لب تخت یا برش خورده
۲- برزنتی لب گرد یا فابریک

تسمه نقاله برزنتی یا نوار نقاله برزنتی ( تسمه الواتوری)

تسمه‌ نقاله برزنتی یا نوار نقاله برزنتی ( تســمـه الواتوری) هم گفته میشوند ، بیشتر ساختاری شبیه به تســمـه نقاله پلاستیکی دارند با این تفاوت که لایه بالایی و زیرین آن از جنس برزنت است و لایه تار و پود آن به گونه ای است که نیروی کشش و تحمل آن تحمل تسمه‌های نقاله‌ برزنتی را زیاد کند.تسمه های برزنتی که تحت عناوین تسمه نقاله برزنتی یا تسمه الواتوری نیز در بازار شناخته می شوند، دسته ای از تسمه های نقاله هستند که در صنایع مختلف بسیار پرکاربرد و پرمصرف می باشند.تسمه نقاله برزنتی یا همان تسمه های الواتوری از لایه های برزنت و لاستیک تشکیل شده اند و تعداد لایه ها بسته به عرض و ضخامت تسمه متغیر است.

کاربرد تسمه نقاله برزنتی (تسمه الواتوری) (ELVATOR BELT)

جهت حمل مواد غذایی
جهت حمل مواد صنعتی
جهت حمل با نصب کاسه قاشقک فلزی
جهت حمل با نصب کاسه قاشقک پلاستیک
جهت حمل به وسیله قاشقک متصل شده
قابلیت انتقال نیرو بوسیله تسمه های برزنتی
قابلیت انتقال مواد بوسیله تسمه های برزنتی در زوایای مختف
تسمه نقاله برزنتی قابل استفاده در صنایع آرد
تسمه نقاله برزنتی قابل استفاده در صنایع چای

مشخصات فنی تسمه نقاله برزنتی (تسمه الواتوری) (ELVATOR BELT)

به صورت لب فابریک بوده و در ضخامت و عرض های مختلفی به صورت اینچی تولید می شود. با توجه به نیاز تجهیز عرض مشخصی از تسمه برزنتی برش داده می شود. عرض تسمه های برزنتی بر حسب اینچ بوده و دارای دو لایه بالایی و پایین است. لایه میانی پلاستیکی توسط دو لایه بالایی و پایینی برزنتی پوشش داده شده است. این ویژگی باعث افزایش مقاوم تسمه نقاله بزرنتی در برابر کشش و حرارت غیر مستقیم می باشد. تسمه نقاله برزنتی الواتور در اندازه های مختلف تولید می شوند،و عرض این تسمه ها می تواند نسبت به درخواست مشتری متفاوت باشد.از ویژه گی های دیگر این تسمه نقاله برزنتی این می باشد که لایه زیر و لایه روی تسمه برزنتی از جنس برزدنت می باشد،

همانطور که در بالا اشاره شد در داخل تسمه نقاله برزنتی پارچه و یا الیاف برزدنتی پی وی سی تزریق شده است.و همین امر باعث مقاومت این تسمه برزنتی شده است.پیمانه ها و یا قاشق های اشاره شده در بالا با بستی به اسم بست قاشقی به تسمه نقاله برزنتی متصل می شوند.

نظرات برای این پست بسته شده است.